Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

 Strona główna / Wybielanie zębów / Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów?

Metody wybielania zębów Wybielanie zębów zazwyczaj jest czynnością, którą przeprowadza się w odniesieniu do pacjentów zdrowych, którzy nie mają wypełnień w zębach oraz problemów z dziąsłami. Najlepsze efekty osiąga się wówczas, gdy zęby mają żółte zabarwienie. I choć reklamy promują je jako rozwiązanie niezawodne, warto pamiętać o tym, że mówimy o wielu jego metodach charakteryzujących się różnym stopniem skuteczności. Gdy zastanawiamy się nad wybielaniem powinniśmy mieć świadomość tego, e w pewnych okolicznościach lepiej powstrzymać się przed takim działaniem. W pierwszej kolejności odnosi się to do osób, które nie ukończyły jeszcze szesnastego roku życia, z wybielania zębów powinny jednak zrezygnować również kobiety w ciąży oraz te, które karmią piersią.

Nie jest to również rozwiązanie sprawdzające się w odniesieniu do osób zmagających się z problemem nadwrażliwości zębów oraz uczuleniem na produkt wybielający, a także tych, które borykają się z chorobami dziąseł i uszkodzeniem emalii. Z wybielania nie korzystają również ci pacjenci, którzy mają korony, mostki oraz inne elementy uzupełniające uzębienie i ciemne zabarwienie zębów. Kolor zębów uzyskany w procesie ich wybielania jest uzależniony od kilku czynników. Na pierwszy plan wysuwa się stan uzębienia i rodzaj osadu, nie bez znaczenia wydaje się jednak również sam rodzaj wybielacza oraz czas jego działania. Najbardziej popularnym sposobem wybielania zębów jest stosowanie past wybielających. Każda z nich okazuje się być pomocną w procesie usuwania zanieczyszczeń powierzchni, charakteryzuje się bowiem łagodnym działaniem materiałów ściernych. Nie brakuje też past do zębów, które w swoim składzie posiadają łagodne środki polerujące, a także te, dzięki którym można liczyć na dodatkową skuteczność w procesie usuwania plam.

Pasty wybielające usuwają jednak plamy jedynie dla powierzchni i wbrew ich nazwie nie posiadają wybielaczy. Profesjonalne preparaty opierają się o nadtlenek wodoru, należy jednak liczyć się z tym, że pasta wybielająca nigdy nie przyniesie takich efektów, na jakie można liczyć odwiedzając gabinet stomatologiczny. Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować są żele oraz paski wybielające. Żele nakłada się na powierzchnię zęba z wykorzystaniem specjalnego pędzelka. Czynność ta powinna być wykonywana przez czternaście dni, choć już po pierwszych kilku dniach widać jej efekty. Ciekawymi rozwiązaniami są również tackowy i nakładkowy sposób wybielania zębów, a przede wszystkim – profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym.